Nowy rozkład Przewozów Regionalnych

Na stronie Przewozów Regionalnych można zapoznać się z połączeniami regionalnymi, jakie będą funkcjonowały w 2011 roku. Niestety – w województwie łódzkim nie ma przełomu. Pociągi wciąż kursują o przypadkowych godzinach i na przypadkowych trasach. Wciąż ignoruje się istnienie takich miast jak Tomaszów Mazowiecki czy Opoczno. Wciąż brakuje regularnych, powtarzalnych połączeń, wciąż odstrasza się pasażerów dodatkowymi przesiadkami. Więcej szczegółów wkrótce, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z rozkładami na stronie Przewozów Regionalnych.

Zapraszamy też do zapoznania się z pismami skierowanymi przez IPT do przewoźnika oraz Urzędu Marszałkowskiego. Wskazywaliśmy w nich na potrzebę tworzenia regularnych połączeń, pisaliśmy o potrzebie tworzenia bezpośrednich połączeń do Łodzi i przez Łódź. Poruszona została także kwestia gospodarności i dofinansowywania przez marszałka pociągów Łódź – Warszawa, które powinny samofinansować się z biletów a także kwestię przywrócenia ruchu na trasie Łódź fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Skarżysko-Kamienna. Mamy nadzieję, iż przytoczone argumenty z czasem trafią do adresatów i przełożą się na wyczekiwane poważne zmiany w organizacji połączeń na terenie województwa.
Pismo do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Pismo do Przewozów Regionalnych sp. z o.o.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.