„Nie” dla likwidacji tramwajów podmiejskich

Prezydent Łodzi wypowiedział umowę regulującą funkcjonowanie tramwajów podmiejskich. Jeśli samorządy nie dojdą do porozumienia za pół roku łódzkie tramwaje podmiejskie kursujące od 1901 roku przestaną istnieć. Przyłącz się do ratowania tramwajów!
Heidelberg 55 km trasy, maksymalna prędkość – 90 km/h, maksymalna długość składów – 60 metrów, tramwaj co 10 minut. Tak wygląda podmiejska linia tramwajowa kursująca pomiędzy Mannheim, Heidelbergiem i Weinheim. Przeżytek?
Propozycje zmian składane ze strony Łodzi są nie do zaakceptowania – zakładają m. in. zmniejszenie liczby kursów, niższy standard taboru i przymusową przesiadkę na granicy miasta. Przyjecie takich rozwiązań, to prosta droga do fizycznej likwidacji linii stanowiących dla Łodzi ważną alternatywę dla transportu samochodowego a także mających duży potencjał dla rozwoju aglomeracji. Propozycje uderzają w trzy podstawowe zalety tramwaju, jako środka komunikacji: wysoką częstotliwość kursowania, bezpośredni dojazd i bliskość przystanku oraz komfort podróży. Nie do pomyślenia jest, aby w XXI wieku, gdy cała Europa rozwija transport szynowy podejmować kroki prowadzące do jego likwidacji. Zarówno Stowarzyszenie IPT jak i Społeczny Zespół ds. Przyjaznej Komunikacji stanowczo protestują przeciwko działaniom miasta.

Zapraszamy do odwiedzenia akcji na Facebooku mającej na celu ratowanie podmiejskich tramwajów, a w piątek 8 lipca o godzinie 14.00 przed Urząd Miasta Łodzi, Piotrkowska 104.

Przypominamy także stanowisko Zespołu ds. Przyjaznej Komunikacji.

Alsbach Alsbach. Miasteczko położone kilkanaście kilometrów na południe od Darmstadt. Na trasie łączącej te miasta kursuje m. in. linia pospieszna nie zatrzymująca się na części przystanków na przedmieściach Darmstadt
Eberstadt Dostępność to podstawowa zaleta tramwaju i źródło jego przewagi nad konwencjonalną koleją. Eberstadt na trasie Darmstadt – Alsbach.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.