Transport publiczny czeka na ratunek – uchwały

Zagrożone likwidacją tramwaje podmiejskie, planowana do skasowania linia tramwajowa w ulicy Aleksandrowskiej, zmiany opłat za przejazdy tramwajami i autobusami oraz źle zaprojektowany tunel średnicowy pod Łodzią. Uchwały w tych czterech tematach podjął Społeczny Zespół do spraw Przyjaznej Komunikacji.

Treści poszczególnych uchwał:
7. w sprawie zachowania i modernizacji tramwajowych linii podmiejskich.
8. w sprawie zachowania i modernizacji tramwaju w ulicy Aleksandrowskiej
9. w sprawie zmian taryfy lokalnego transportu zbiorowego
10. w sprawie przebiegu i formy tunelu średnicowego pod centrum Łodzi

Do wiadomości zespołu został także dostarczony sprzeciw Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego przeciwko likwidacji linii tramwajowej do pętli Chochoła obsługującej Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego. Potwierdziły się tym samym obawy Zespołu iż likwidacji tramwaju nie konsultowano z jego użytkownikami.
Treść protestu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Działania i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Transport publiczny czeka na ratunek – uchwały

 1. Krzysztof_Kantorski pisze:

  Witam,
  Czy w najbliższym czasie do władz Łodzi zostanie skierowane pismo dotyczące sprzeciwu wobec wypowiedzenia umowy gminom ościennym na świadczenie usług przewozowych za pomocą komunikacji tramwajowej? Jeśli tak, czy będą pod nim zbierane podpisy poparcia, a jeśli tak to gdzie i kiedy będzie można go podpisać?
  Pozdrawiam,
  Krzysztof Kantorski

 2. Tomasz Bużałek pisze:

  Witam,

  Sprawa jest do przemyślenia, aczkolwiek Zespół jasno wyraził swoje stanowisko w uchwale w sprawie tramwajów podmiejskich. Takie działanie ze strony miasta jest moim zdaniem dowodem na to, że zespół jest przez władze miasta traktowany jako listek figowy zasłaniający zarówno brak dialogu społecznego, jak i pogrążanie się transportu publicznego. Podobnie za arogancję uważam wprowadzenie letnich rozkładów jazdy i likwidację „piątki” bez choćby próby przedyskutowania tej kwestii z zespołem. A sądzę, że mielibyśmy kilka wartościowych pomysłów. Jak widać jednak Zarząd Dróg i Transportu „wie lepiej” czego efekty codziennie doświadczamy próbując przemieszczać się po Łodzi.

  Jeśli podejmiemy się jakiejś zorganizowanej akcji w sprawie tramwajów podmiejskich, to pozwolę sobie skontaktować się z Panem.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>