Janów, Olechów

Układ komunikacji miejskiej na Olechowie i Janowie czeka prawdziwa rewolucja. Po 30 latach planowania na Wasze osiedle wreszcie dojedzie tramwaj oferując jakość połączeń, z jaką jeszcze nie mieliście do czynienia. Dostosowując się do tej zmiany trzeba było zupełnie od nowa ułożyć system połączeń na Waszym osiedlu.

Proponujemy, aby dojechały do Was 2 linie tramwajowe, każda kursująca co 7,5 minuty. „Dziesiątka” zawiezie Was najkrótszą drogą bezpośrednio do ścisłego centrum, w okolice Centralu, Galerii Łódzkiej i na dworzec Łódź Kaliska, a także umożliwi przesiadkę na tramwaje kursujące linią ŁTR (al. Kościuszki) na wygodnym dworcu przesiadkowym. Linię tę w całości obsługiwać będą tramwaje niskopodłogowe. Drugą linią tramwajową będzie „dziewiątka”, która dojeżdżać będzie do dworca Łódź Fabryczna – przystanek będzie zlokalizowany bezpośrednio przy wejściu na dworzec, a nie, jak dawniej przystanek 96 na Jaracza przy P.O.W. Dziewiątką dojedziecie także na Piotrkowską, na Uniwersytet Medyczny, część wydziałów Uniwersytetu łódzkiego i plac Barlickiego.

Linię 82 przedłużyliśmy aż do dworca Łódź Kaliska. Pojedzie ona wzdłuż ul. Tuwima zapewniając dojazd do Urzędu Miasta i budowanego właśnie kompleksu EC-1. Nie będzie ona już jechać ze Stróży – mieszkańcom gminy Andrespol proponujemy linię 90S jadącą najkrótszą trasą – na wprost Rokicińską do nowego, wspólnego z tramwajem przystanku przy Gogola, a następnie do pętli przy dworcu Łódź Widzew. Tą samą trasą pojadą autobusy z Feliksina i Wiączynia dając mieszkańcom Janowa dojazd pod drzwi dworca Łódź Widzew w zastępstwie linii 85.

Do południowych dzielnic miasta i w rejon Politechniki zamiast trzech linii, kursujących 2-3 razy na godzinę skierowaliśmy jedną, ale za to kursującą, tak jak tramwaje, co 7,5 minuty. Pojedzie ona ulicą Olechowską, następnie przez Dąbrowę, osiedle Piastów i ul. Wólczańską aż do Centralu. Uzupełnieniem całości będzie nowy autobus 35, który przez Przybyszewskiego dowiezie Was na Zarzew do tramwaju linii 7. Przesiadka w tym miejscu będzie zorganizowana na wspólnym przystanku (na razie na krańcówce „Lodowa”, po przebudowie wiaduktu na Przybyszewskiego i budowie tam przystanku kolejowego – na wiadukcie) i będzie przesiadką gwarantowaną. Rozkład jazdy będzie tak ułożony, by wyeliminować czekanie na przystanku, a motorniczowie będą czekać na przyjazd autobusu. Rzadko kiedy będzie to zresztą potrzebne, bo akurat na tej trasie autobus nie powinien łapać żadnych opóźnień, w przeciwieństwie do notorycznie „wypadającego” z rozkładu 96. W przypadku, gdyby nastąpiła awaria tramwaju, autobusy dowozowe będą kursować na wydłużonej trasie aż do miejsca, gdzie będzie się można przesiąść w tramwaj, a linia będzie wzmocniona pojazdami rezerwowymi.

Obsługa fabryki Dell, z dwoma często kursującymi tramwajami należeć będzie do najlepszych w Łodzi. Dodatkowo jednak w godzinach zmian postulujemy uruchamianie autobusowej linii pracowniczej, która dowiezie do węzła przesiadkowego na Dąbrowie, gdzie będzie można przesiąść się do autobusów jadących na Chojny i Retkinię, tramwajów oraz pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.Jak dojadę stąd do...

Zapraszamy do zapoznania się z siatką połączeń!

Możliwość komentowania jest wyłączona.