Widzew

Pod koniec 2015 roku na Wasze osiedle wrócą tramwaje. Zmiany, jakie zaproponowaliśmy dla Widzewa są w dużej mierze następstwem zakończenia przebudowy trasy WZ. Wraz z jej otwarciem, po kilku latach przerwy, na linii 10 pojawią się tramwaje niskopodłogowe. Trasa WZ zostanie też powiązana z trasą Łódzkiego Tramwaju Regionalnego (ŁTR) wygodnym dworcem przesiadkowym, a wzdłuż Rokicińskiej i Piłsudskiego powstaną mniejsze węzły umożliwiające przesiadkę między tramwajami i autobusami.

Dojazd w okolice „Centralu” i Dworca Kaliskiego zapewnią linie tramwajowe 8 i 10, każda co 7,5 minuty. „Ósemka” pojedzie z pętli „Lodowa” przez Puszkina, 10 zaś z Olechowa przez Rokicińską. Nie będzie już więc potrzeby utrzymywania dużo rzadziej jeżdżącej linii 98, która dodatkowo narażona byłaby na tkwienie w korkach przy „skrzyżowaniu marszałków” i Kilińskiego. Linie 8 i 10 uzupełni linia 9, która dowiezie Was na dworzec Fabryczny, Piotrkowską, plac Barlickiego. Dodatkowo, aby poprawić dostęp do zachodniej części osiedla na ulice Widzewską i Lodową skierowaliśmy autobus 69. W drodze z Dąbrowy na dworzec Łódź Widzew zjedzie on na krańcówkę przy stadionie Widzewa, gdzie będzie można na wspólnym przystanku przesiąść się do tramwajów jadących do centrum. W tym samym miejscu zagwarantowaliśmy wygodną przesiadkę z autobusu 44, który jedzie ulicami Augustów i Służbową. Dzięki temu z każdej części osiedla będziecie mieli zapewniony dostęp do tramwaju jadącego prosto do centrum z najwyżej jedną, wygodną przesiadką. Zapewniona będzie też wygodna przesiadka dla jadących z dworca Łódź Widzew.

Dojazd w kierunku Dąbrowy mieszkaniowej i przemysłowej zapewnią 2 linie – 69 i 75. Z kolei do Centrum Kliniczno – Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego i w rejon Lumumbowa dowiezie Was bezpośrednio autobus 44, który wraz z autobusem 46 połączy też Stary Widzew z przystankiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódź Stoki. Linia 82 zostanie przedłużona do dworca Łódź Kaliska przez ulicę Tuwima zapewniając też bezpośredni dojazd w rejon Urzędu Miasta i EC-1. Z kolei z autobusów 90 i 91 z Andrzejowa, Wiączynia i Wiśniowej Góry będzie można łatwo przesiąść się do tramwaju na nowym przystanku na wysokości ulicy Gogola.

Wzdłuż ulicy Przybyszewskiego ponownie pojedzie tramwaj linii 3 (tak jak w 2001 roku, co 7,5 minuty), a uzupełnieniem komunikacji w południowej części osiedla będzie tramwaj linii 7 zaczynający trasę na pętli przy cmentarzu Zarzew. Dowiezie Was do niego autobus 35, który zapewni gwarantowaną przesiadkę drzwi w drzwi (tramwaj będzie zawsze czekał na autobus jadący z Widzewa i odwrotnie). Gdy zbudowany zostanie nowy przystanek kolejowy Łódź Zarzew na wiadukcie na ul. Przybyszewskiego powstanie wspólny przystanek tramwajowo – autobusowy i przesiadka zostanie przeniesiona w tamto miejsce.Jak dojadę stąd do...

Zapraszamy do zapoznania się z siatką połączeń!

Możliwość komentowania jest wyłączona.