Politechniczna, Śródmieście Pd., Księży Młyn, Os. Piastów

W południowej części Śródmieścia zaproponowaliśmy uproszczenie i wzmocnienie układu linii. Dzięki temu, że wszystkie tramwaje kursować mają co 7,5 minuty zarówno Piotrkowska, Kilińskiego, jak i Politechniki stają się znów ulicami, na których na tramwaj praktycznie nie będzie trzeba czekać. Na al. Politechniki poza „piętnastką” proponujemy dodatkową linię łączącą Radogoszcz i Chocianowice (tak, jak w 2010 roku).

Dojazd na Politechnikę, poza tramwajami umożliwi także linia 77 jadąca z Nowych Sadów przez ulice Proletariacką (gdzie obecnie nic nie kursuje) i Radwańską, a następnie przez Księży Młyn na Dąbrowę. Po Wólczańskiej kursować ma linia 95 jadąca od dworca tramwajowego przy „Centralu” na południe. Autobus ten pojedzie też przez środek osiedla Piastów obecnie pozbawionego jakiejkolwiek komunikacji wjeżdżającej w środek osiedla, a dalej przez Dąbrowę na Olechów. Zachowaliśmy też jedną linię autobusową łączącą pl. Niepodległości z kampusem politechniki. Także i ona kursować ma co 7,5 minuty. Pełnić będzie natomiast nową funkcję – zapewnieni bezpośrednie połączenie z Manią, Złotnem i Teofilowem, zastępując zlikwidowany w 2000 roku tramwaj nr 20. Obsługę ul. Paderewskiego zapewni wzmocniona linia tramwajowa nr 15 (jak dawniej – co 7,5 minuty, a nie co 12 minut), autobus 69 oraz pakiet dwóch linii z osiedla Kurczaki do dworca Łódź Kaliska i pl. Niepodległości.

Na obszarze Księżego Młyna pozostawiliśmy po jednej linii autobusowej kursującej Tymienieckiego i Fabryczną, ale zdecydowanie zwiększy się liczba kursów – każda z linii pojedzie co 7,5 minuty. Trasy poprowadziliśmy tak, aby zapewnić bezpośredni dojazd w rejon „Centralu” i dworca tramwajowego. Dodatkowo umożliwi to dojazd z dworca przesiadkowego do siedziby pogotowia. Jedną z linii kierujemy zamiast jak obecnie w kierunku Widzewa – na północ, ulicą Przędzalnianą w rejon kampusu Uniwersytetu Łódzkiego. W ten sposób „otworzymy” rewitalizujący się Księży Młyn na nowe kierunki i dojazd do głównych osi tramwajowych.Jak dojadę stąd do...

Zapraszamy do zapoznania się z siatką połączeń!

Możliwość komentowania jest wyłączona.