Pobliskie miasta

Dla niektórych miejscowości w aglomeracji łódzkiej proponujemy nowe rozwiązania tak, by łatwiej było z nich dojechać do Łodzi. To, czy zostaną ostatecznie zaakceptowane zależy jednak od władz lokalnych, które podpisują z Łodzią porozumienia w sprawie organizacji transportu publicznego.

Zgierz

W przypadku Zgierza proponujemy wzmocnienie obsługujących go linii tramwajowych. Tramwaj z pl. Kilińskiego funkcjonowałby podobnie jak dziś, ale kursowałby co 15 minut w godzinach szczytu. Tramwaj z Ozorkowa kursować miałby równie często (w porze tzw. międzyszczytu raz na pół godziny) i nie dojeżdżałby tylko na Zdrowie, ale, jak dawniej, przez al. Politechniki do krańcówki przy Ikei.

Aleksandrów Łódzki

W przypadku Aleksandrowa proponujemy przede wszystkim poprawę regularności kursowania. W porze największego szczytu porannego (6.30-8.30) autobus 78, na takiej trasie jak obecnie, jeździłby co 7,5 minuty, poza tym co 15 lub 22,5 minuty. Linię 84 proponujemy zastąpić nowym autobusem, który dowiezie na przesiadkę przy pętli „Szczecińska”, a następnie objedzie obie części Teofilowa zapewniając dojazd do różnych zakładów pracy na Teofilowie Przemysłowym. Autobus w godzinach szczytu kursowałby co 15 minut. Największe zmiany proponujemy w przypadku linii 74. Sugerujemy wyprostować jej przebieg – autobus jechałby na wprost Rąbieńską i dojeżdżał do węzła przy dworcu Kaliskim. Tam, na wspólnym przystanku tramwajowo-autobusowym będzie można przesiąść się do tramwajów i autobusów docierających do wszystkich ważnych celów podróży w śródmieściu, a nawet do tak odległych miejsc jak fabryka Della na Olechowie, czy łódzkie lotnisko. Autobus kursować miałby częściej niż obecnie 74 – raz na pół godziny.

Konstantynów, Lutomiersk

Dla Waszych miast proponujemy przede wszystkim, by tramwaje znów kursowały w równych odstępach czasu. Obie linie – do Konstantynowa i Lutomierska mają też kursować po Łodzi tą samą trasą – będą to przedłużone warianty „dziewiątki” dowożącej m. in. na Piotrkowską, Dworzec Fabryczny czy uniwersytet. Tramwaje do Konstantynowa miałyby kursować co 15 minut, a co czwarty jechałby dalej do Lutomierska.

Pabianice

Chcemy, aby tramwaj z Pabianic zamiast kończyć trasę na pl. Niepodległości znów dojeżdżał na ul. Piotrkowską. Kursować miałby co 15 minut i być wydłużonym wariantem „szóstki” jadącej z Dołów.

Rzgów

Dla Rzgowa i gminy Rzgów przewidzieliśmy dużą zmianę w systemie połączeń. Proponujemy, aby do miasta dojeżdżały 2 linie autobusowe. Jedna z nich kursowałaby przez Starową Górę a następnie Trasą Górna i al. Jana Pawła II szybko dowoziła Was w rejon dworca Łódź Kaliska. W tym miejscu powstanie przystanek umożliwiający wygodną przesiadkę do tramwajów 8 i 12 oraz autobusów jadących na Retkinię i do Śródmieścia. Drugi z autobusów kursować miałby przez Rudę dowożąc do tramwaju na ul. Pabianickiej. Autobus kursujący z Gadki Starej na Chojny zostałby z kolei przedłużony na Dąbrowę i dowoziłby do wygodnych przesiadek na tramwaje linii 1 i 13 na krańcówkach przy ul. Śląskiej.

Andrespol, Wiśniowa Góra

Proponujemy, aby gminę Andrespol obsłużyć autobusem, który kursować będzie prosto ulicą Rokicińską. Na Widzewie – Wschodzie wjeżdżałby na wspólny przystanek tramwajowo – autobusowy, gdzie możliwa byłaby przesiadka na tramwaje jadące do centrum. Autobus kończyłby trasę na dworcu Widzew umożliwiając przesiadkę do pociągów dalekobieżnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.