Stoki, Sikawa, Doły, Marysin

Linie tramwajowe obsługujące tę część Łodzi mają ograniczony potencjał – w układzie brakuje linii łączącej Doły, Rondo Solidarności i linię w ul. Kopcińskiego, a trasa na Wojska Polskiego jest w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego, choć tramwaje pojadą częściej, to na tym obszarze podstawowe zmiany dotyczą reorganizacji połączeń autobusowych. Linie kursujących al. Palki, ul. Strykowską, ul. Brzezińską oraz ul. Wycieczkową, które wyjeżdżają na przedmieścia proponujemy pogrupować w zespoły linii tak, aby łącznie kursowały co kilka minut. Powstał w ten sposób pakiet linii łączących dworzec Łódź Fabryczna z ul. Brzezińską co 7,5 minuty, pakiet linii z Dworca Fabrycznego na ul. Wycieczkową kursujący co 7,5 minuty oraz pakiet linii dworzec Łódź Fabryczna – ul. Strykowska kursujący co 15 minut. Linie 81 i 87 o bliźniaczym przebiegu połączyliśmy w jedną linię zwiększając liczbę kursów do 8 w ciągu godziny. Duży nacisk postawiliśmy na to, by zapewnić komunikację miejską wewnątrz osiedla Marysin. Skierowaliśmy dodatkowy autobus na ul. Franciszkańską oraz na ul. Organizacji W. i N., a autobus jadący Boya-Żeleńskiego docierać będzie do centrum miasta. Proponujemy też linię, która dowiezie pasażerów do pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na stacji Łódź Marysin.

Linie autobusowe obsługujące Stoki poprowadziliśmy tak, by nie konkurowały z tramwajem linii 12. Powstała w ten sposób linia 45, która z całego obszaru Stoków dowiezie na Doły i Rynek Bałucki, zapewniając także oczekiwane bezpośrednie połączenie Dołów z Rynkiem Bałuckim. Linie autobusowe poprowadziliśmy tak, aby zapewniały dojazd do tramwaju na Stokach oraz Widzewie oraz do kolei na przystanku Łódź Stoki. Na Stoki dojeżdżać też będzie druga linia tramwajowa – 17 ze Zdrowia przez plac Wolności.

Zrezygnowaliśmy też z nieefektywnej obsługi Arturówka i Rogów peryferyjną linią 56 o krętym przebiegu z dodatkowym wjazdem w ul. Smutną (średnia prędkość między początkiem i końcem jej trasy wynosi 12 km/h). Postawiliśmy na uruchomienie linii łączącej Arturówek, Doły i Dworzec PKS Północny, dowożącej do tramwajów na ul. Warszawskiej i Wojska Polskiego, a ulice Doły i Smutną obsługiwać miałaby osobna linia. Na kilku z proponowanych linii konieczne będzie kursowanie krótkich „midibusów”, gdyż tylko one będą w stanie przejechać po niektórych wąskich ulicach.Jak dojadę stąd do...

Zapraszamy do zapoznania się z siatką połączeń!

Możliwość komentowania jest wyłączona.