Nowe logo, nowa strona, nowa energia

Od momentu powstania IPT minęło już ponad sześć lat. Przyszedł więc czas, aby oddać do użytku nową witrynę – czytelniejszą, częściej aktualizowaną, bogatszą i umieszczoną pod nowym, łatwym do zapamiętania adresem. Zdecydowaliśmy się na formę bloga, jako nowocześniejszą, łatwiejszą w aktualizacji i umożliwiającą pełniejszą integrację użytkowników.
stara Poprzednia strona internetowa IPT służyła nam aż 6 lat. Nie powinno więc dziwić, że odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Treść nowej strony podzieliliśmy na pięć intuicyjnych kategorii. Wśród „wydarzeń” znaleźć będzie można bieżące informacje o tym, co ważnego dla zrównoważonego transportu wydarzyło się w Łodzi i regionie. Opiszemy tutaj także wydarzenia o szerszej randze, które będą miały wpływ na łódzką komunikację. Kategoria „działania” stanowić będzie kronikę wszystkich aktywności stowarzyszenia. Czytelnik odnajdzie tu wszystkie pisma przedłożone przez stowarzyszenie, happeningi i akcje w których będziemy brać udział czy organizowane przez nas imprezy. Wśród „projektów” opiszemy nasze autorskie pomysły na rozwiązania transportowe dla miasta, zaś w dziale „analizy” znajdzie się miejsce na bardziej szczegółowe rozmyślania dotyczące projektowanych lub realizowanych rozwiązań.
Całkowitą nowością jest kategoria „felietony” – najbardziej blogowa z całego bloga. To najlepsze miejsce na luźne relacje, przemyślenia i opinie dotyczące transportu. Kategoria jest w pełni otwarta na formę i treść. Pomieści notki, relacje, spostrzeżenia, dylematy, wątpliwości pisane zarówno w pełni poważnie jak i z lekkim przymrużeniem oka. Do redakcji tej części zapraszamy także osoby spoza stowarzyszenia. Jednocześnie zwracamy uwagę, iż przedstawiane tam opinie nie muszą wyrażać stanowiska stowarzyszenia – „felietony” to miejsce, w którym swoje zdanie wyrażają podpisujący się pod nim autorzy.
Razem z nową witryną stowarzyszenie przyjmuje nowe logo. Stare żegnamy z sentymentem, ale mamy nadzieję, że nowe, lepiej oddające misję stowarzyszenia, szybko stanie się rozpoznawalnym znakiem. W końcu zaś postaramy się, aby liczba naszych działań i interwencji cały czas rosła. Z nową energią ruszamy do działania, a Państwa zapraszamy do lektury. Jednocześnie informujemy, iż do czasu przeniesienia wszystkich wpisów na nową stronę adres www.ipt-lodz.toya.net.pl pozostanie aktywny.
loga

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.