Trasa WZ – oświadczenie

W związku z publikacją artykułu „Trasa W-Z. Wszystko, co chcielibyście o niej wiedzieć” pragniemy poinformować, że:

1. Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu jest pomysłodawcą przystanku przesiadkowego linii ŁTR i WZ. Nie przestaliśmy się do tego projektu przyznawać i wciąż uważamy go za rozwiązanie ułatwiające podróż tysiącom pasażerów, którzy dotychczas zmuszani byli do biegania między przystankami oddalonymi o 200 metrów i niepotrzebnego pokonywania dwóch sygnalizacji świetlnych.

2. Budowa tunelu drogowego nie wynika z naszego projektu i nie jest jego konsekwencją. Decyzja o budowie tunelu drogowego była wyłączną decyzją władz miasta. Powstanie przystanku przesiadkowego nie wymagało przenoszenia jezdni pod ziemię, a jedynie ich rozsunięcia.

3. Z wielkim niesmakiem przyjmujemy umieszczanie naszego projektu w kontekście poważnych utrudnień, jakie powoduje przebudowa i czasowe zamknięcie trasy WZ. Niejednokrotnie proponowaliśmy rozwiązania, które znacznie ułatwiłyby funkcjonowanie mieszkańców w czasie remontu, jednak są one konsekwentnie ignorowane. Niezależnie od kształtu projektu jego realizacja mogła być o wiele lepiej zorganizowana. Od lat przypominamy, że podstawą dobrego systemu transportowego jest szybka i niezawodna komunikacja zbiorowa. Gdy tej podstawy brakuje, nie pomogą żadne dramatyczne apele władz o wyrozumiałość i niekorzystanie z samochodów. Mieszkańcy mają prawo domagać się możliwości sprawnego poruszania się po mieście. Żaden remont nie może im tego prawa odbierać i paraliżować ich codziennego funkcjonowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Działania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.