Oddajcie nam tramwaje!

Kilkanaście minut czekania na deszczu albo mrozie w godzinach szczytu… Znów nie przyjechał… Wlecze się jak żółw… Stoi na każdych światłach… Podróż ciągnie się w nieskończoność… Trzeba było zostać dłużej w pracy, nie mam, jak wrócić do domu… Tak wygląda nasza codzienność. Codzienność podróżowania tramwajami i autobusami po Łodzi.
oddajcie-nam-tramwaje-baner

Po reformie z 2001 roku dało się jeździć po Łodzi w miarę sprawnie. Tramwaje kursowały w równych odstępach czasu co 7,5minuty, najrzadziej – co 10. Godziny szczytu kończyły się po 19.00. Kilkanaście lat temu Łódź była stawiana za wzór. A potem było już tylko gorzej. Systematycznie prowadzone cięcia rozkładów zamieniły podróżowanie łódzką komunikacją w kiepski dowcip. Jednak dla nas, pasażerów, to nie jest śmieszne. Każdego dnia tracimy czas, nerwy i zdrowie. Czas na bunt pasażerów! Oddajcie nam tramwaje!

„Oddajcie nam tramwaje”, to obywatelska inicjatywa uchwałodawcza na rzecz przywrócenia łódzkiej komunikacji miejskiej parametrów przynajmniej tak dobrych, jak w 2001 roku. Chcemy by tramwaje i autobusy znów jeździły często i regularnie, chcemy, by autobusy nocne znów jeździły co pół godziny. Chcemy przywrócenia czasów przejazdu, jakie obowiązywały w 2001 roku i wydłużenia godzin szczytu komunikacyjnego. Chcemy, żeby komunikacja miejska ulegała systematycznej poprawie i przyciągała kolejne osoby, a nie odstraszała.

Jeśli Twój dzień powszedni notorycznie wywraca do góry nogami zła komunikacja miejska, jeśli na myśl o podróży tramwajem dostajesz mdłości, albo po prostu nie masz już siły jeździć po Łodzi transportem zbiorowym, bo nigdzie nie możesz zdążyć na czas, to poprzyj akcję „Oddajcie nam tramwaje”. Zebranie od mieszkańców Łodzi 6 tysięcy ważnych podpisów umożliwi złożenie projektu uchwały – apelu o przywrócenie kursowania komunikacji miejskiej, jak po reformie z 2001 roku. O dalszych losach uchwały zadecydują radni rady miejskiej mając świadomość, że osoby podpisane pod inicjatywą, to ich przyszli wyborcy.

Treść uchwały

Lista punktów stacjonarnych, w których można złożyć podpis lub zostawić listy z podpisami:
1. Palarnia kawy „Emona”, ul. Piotrkowska 293/295 (pl. Reymonta), pn.-pt. 9.00-18.00, sb. 9.00-15.00
2. Klubokawiarnia „Granda”, ul. Rewolucji 1905 r. 48 (w podwórzu), codziennie od 10:00 do 23:00
3. Klubokawiarnia „Niebostan”, Piotrkowska 17 (w podwórzu), codziennie do 12:00 do 3:00
4. ODE Źródła, ul. Zielona 27, pn.-pt. 9:00-16:00
5. Miejski Punkt Kultury „Prexer”, Pomorska 39/41, pn.-pt. 12:00-18:00
6. Świetlica Krytyki Politycznej, Piotrkowska 101, lewa oficyna, pn.-pt. 12:00-18:00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Działania, Projekty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.