Oddajcie nam tramwaje – jak się podpisać?

Rozpoczęliśmy akcję zbiórki podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą przywracającą kursowanie komunikacji miejskiej z 2001 roku. Aby móc złożyć projekt uchwały potrzebujemy 6 tysięcy podpisów. Chcecie się podpisać? Chcecie pomóc w zbiórce? Oto możliwości:
1. Pobrać i wydrukować formularz. Podpisać się i dostarczyć formularz do jednego ze stacjonarnych punktów zbiórki (lista poniżej). Na formularzu jest 13 miejsc, więc o podpis warto też poprosić znajomych lub rodzinę.
2. Zajrzeć do któregoś ze stacjonarnych punktów zbiórki i dopisać się na leżącej tam liście.
3. Natknąć się na kogoś ze zbierających i podpisać się korzystając z tej okazji. W miarę możliwości będziemy starali się informować na facebooku o aktualnym położeniu wolontariuszy.

Lista punktów stacjonarnych:
1. Palarnia kawy „Emona”, ul. Piotrkowska 293/295 (pl. Reymonta), pn.-pt. 9.00-18.00, sb. 9.00-15.00
2. Klubokawiarnia „Granda”, ul. Rewolucji 1905 r. 48 (w podwórzu), codziennie od 10:00 do 23:00
3. Klubokawiarnia „Niebostan”, Piotrkowska 17 (w podwórzu), codziennie do 12:00 do 3:00
4. ODE Źródła, ul. Zielona 27, pn.-pt. 9:00-16:00
5. Miejski Punkt Kultury „Prexer”, Pomorska 39/41, pn.-pt. 12:00-18:00
6. Świetlica Krytyki Politycznej, Piotrkowska 101, lewa oficyna, pn.-pt. 12:00-18:00
Lista punktów stacjonarnych będzie aktualizowana.

Pełna treść uchwały.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Działania i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Oddajcie nam tramwaje – jak się podpisać?

  1. Eljane pisze:

    moze to juz bylo poruszane, ale dodam uwagi do prniystaweazdch przez Was zalet tramwajow: – ekologicznosc spalanie zawsze daje spaliny czy w silniku czy w elektrowni. dla przechodniow lepiej jak w elektrowni (a nie na ulicy, ktora przechodza), ale tez nie jest tak, ze prad sie bierze z niczego. energia odnawialna to (poki co) taki jednorozec zeby spelnic kwoty dot. % energii produkowanej ze zrodel odnawialnych elektrownie pala dobre drewno (niezbyt ekologiczne i szalenie nieefektywne, bo ich piece sa przystosowane do palenia koksu przy drewnie efektywnosc energetyczna to bodaj 20%).- czestotliwosc i punktualnosc jako zalety tramwajow no coz, jak sie wypusci duzo tramwajow, to moze tak. ale gdzie tu zaleta wobec duzej liczby autobusow?- cena vs. zywotnosc piszecie, ze zywotnosc jest 3x wyzsza niz autobusow. ale nie piszecie, jaka jest roznica w cenie a nie jest aby ZNACZNIE wieksza?- mozliwosc puszczenia innymi drogami tak, to duza zaleta.A co z wadami?- jak sie tramwaj zepsuje, to stoi cala linia nie da sie ominac uszkodzonego pojazdu (znam to z W-wy)- jesli szyny maja isc po pasie drogowym, a jeszcze jak maja byc trwale wydzielone to przepustowosc gwaltownie maleje co prawda co 3-5 min. moze sobie punktualnie (bo bez korka) przejechac tramwaj zabierajacy nawet 250 osob, ale ile pojazdow NIE moze sprawnie przejechac (bo pas wypadl z uzycia)?- Wasze szacunki dot. porownania kosztow uwzgledniaja tylko koszty biletow komunikacji miejskiej. piszecie, ze wlasciciele aut nie uwzgledniaja kosztow zakupu itd. Ale pomijacie, ze to samo robia urzednicy miejscy. I pomijacie kwestie, ze pasazerowie (nawet zakladajac, ze bilety wychodza taniej) doplacaja w podatkach do dotowania przez miasto (panstwo) komunikacji.Podsumowujac, pomysl z tramwajami w Olszytnie jest ciekawy. Czy jest najlpszym rozwiazaniem nie wiem. Przedstawiacie duzo ciekawych argumentow na jego korzysc. ALE pomijacie tez kilka istotnych m.zd. przeciwskazan, bez ktorych rzetelna ocena tej kwestii nie jest chyba mozliwa.